Dear Guests! We want to inform you that by the start of December 08th till December 11th, our guests unfortunately can't use our wellness (includes the pool, jakuzzi and the sauna). The whole wellness will open from 14 o' clock on the 11th of December, but the temperature of the pool will rise the normal high at the afternoon of December 11th. Thank you for your understanding!

Malom-tó

Malom-tó

Tapolca egyértelműen leghangulatosabb, országos összevetésben is páratlan látványossága a tóparti főtér: a Malom-tó és a mellette épült középkori eredetű házsor hangulata nehezen engedi el a látogatót.

A Malom-tó környezete hétezer éve lakott terület, és amint azt a látvány is sugallja, már a középkorban is ez volt a városközpont. A patakot már a rómaiak is felduzzasztották. A ma is látható malom - az épület stílusjegyei alapján - a 13-14. században épülhetett, de már az Árpád-korban is működött itt elődje. A malomépület jellegzetessége a vakolatlan alsó szint. A következő tó végében egykor másik malom is működött.